Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Sezono atidarymas

Sezono atidarymo renginys skirtas susitikti meškeriotojams po ilgos žiemos prie upės ir atšvesti naujojo žūklės sezono pradžią. Renginys organizuojamas kiekvienų metų pavasarį, susidarius žvejybai palankiom hidrometeorologinėm sąlygom. Iki antrojo tūkstanmečio jis vykdavo  pagrinde Šalčios arba Ūlos upėjė. Tuomet atidarymas sutapdavo su draudimo žvejoti kiršlius pasibaigimu, kuris ankščiau galiojo iki balandžio 31 d. Todėl muselininkai rinkdavosi prie upės pirmąjį gegužės savaitgalį. Vėliau renginio laikas ir vieta pasikeitė - paankstėjo sezono pradžia ir jis persikėlė į Merkio aukštupį. Nuo 2006 metų klubo sezono atidarymas vyksta kovo-balandžio mėnesiais (priklausomai nuo hidrometeorologinių ir atitinkamai meškeriojimui tinkamų sąlygų susidarymo). Pakeitimą laike nulemė išpopuliarėjusi pavasarinė upėtakių žvejyba strymeriais ir nimfomis bei klimato kaita bei paankstėję pavasariai. Šventė dažniausiai vyksta poilsinėjė aikštelėje, žemiau Liudviniškio kaimo, kuri meškeriotojų tarpe daugiau žinoma pavadinimu „Prie Grybo“. Smagiai praleisti laiko prie upės susirenka ne tik klubo nariai, bet ir jų šeimos su vaikais, svečiai, vietiniai meškeriotojai. Žemėlapį su vietos nuoroda rasite čia.

Sezono atidarymo renginys yra atviras, tačiau jo metu buna rengiamos draugiškos museliavimo-strymeriavimo varžybos su vienos muselės (strymerio) starto mokesčiu. Surinktų muselių rinkinys vėliau įteikiamas nugalėtojui. Klubas taip pat organizuoja pietus prie upės, todėl labai prašome iš anksto suderinti savo ar svečių dalyvavimą su klubu ar bet kuriuo nariu. Klubo narys, pakvietęs svečią į renginį, privalo jį pristatyti susirinkusiems klubiečiams bei pilnai prisiimti atsakomybę už svečio elgesį. Alkoholinius gėrimus renginio metu vartoti galima, tačiau klubas netoleruoja akivaizdaus girtuokliavimo ir netinkamo elgesio.